معرفی نمایشگاه
معرفی نمایشگاه

معرفی خدمات و دستاوردها و انعکاس ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آستان قدس رضوی مهمترین هدف از ساخت مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی بود.

این مرکز با هدف عرفی دستاوردها و خدمات آستان قدس رضوی در زمینه اطلاع‌رسانی و معرفی فعالیت‌ها و خدمات انجام گرفته در سال‌های گذشته و خدمات جاری آستان قدس رضوی، و به عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه دائمی مسقف کشور، با 9هزار و 500 مترمربع زیربنا، در دوازدهم آذرماه 1388 مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

سالن نمایشگاه دائمی با غرفه‌های متنوع، سالن نمایشگاه تخصصی چندمنظوره، سالن همایش‌ها، سالن کنفرانس، واحدهای اداری، اتاق کنترل، اتاق صوت و اتاق ترجمه از جمله بخش‌های این مرکز هستند.
ازجمله توفیقات مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های دائمی، برگزاری و حضور در نمایشگاه‌های مختلف در جهت معرفی توانمندی‌ها و فعالیت‌های آستان قدس رضوی در خارج از کشور، از جمله کشورهای مالزی، افغانستان، پاکستان و...است.

این مرکز که در مجاورت حرم مطهر رضوی واقع شده است از ورودی باب‌الجواد علیه السلام و پارکینگ شماره یک برای بازدیدکنندگان قابل دسترسی است.

نمایشگاه‌ "کتاب و محصولات فرهنگی" با موضوع پیامبر اعظم(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) در ورودی صحن پیامبر اعظم(ص) برگزار شد.

نمایشگاه" کتاب و محصولات فرهنگی" با موضوع پیامبر اعظم(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
این نمایشگاه‌ها درصحن امام حسن مجتبی(ع)، ورودی صحن پیامبراعظم(ص) به صحن کوثر و ورودی باب الجواد(ع) جانمایی شده است و کتاب‌ها با تخفیف 10 تا 25 درصدی به علاقه‌مندان ارائه می‌شود.

زمان نمایشگاه‌: این سه نمایشگاه کتاب ویژه دهه آخر صفر تا یک روز بعد از شهادت امام رضا(ع)، (از 5 الی 16 مهرماه)  از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب به ارائه خدمات می‌پردازند.

نمایشگاه‌

 

نمایشگاه‌های برگزار شده خارج از مرکز نمایشگاه‌:
برگزاری نمایشگاه با موضوع : دهه آخر صفر در مبادی ورودی (فرودگاه و راه آهن) زمان برگزاریآن 9 الی 16 مهرماه می‌باشد.

نمایشگاه