احداث زائرسرا در مرز میرجاوه به مساحت 7 هکتار برای تکریم زائران پاکستانی
احداث زائرسرا در مرز میرجاوه به مساحت 7 هکتار برای تکریم زائران پاکستانی

سالانه حدود 150هزار نفر از عاشقان و دلدادگان مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام از کشور پاکستان از طریق این مرز برای زیارت مرقد مطهر علی‌بن‌موسی‌الرضا علیه‌السلام و رفتن به کربلای معلی و شرکت در پیاده روی اربعین حسینی از این مرز عبور می‌کنند. به همین دلیل، ضرورت احداث زائرسرایی برای پذیرایی از این زائران و همچنین استراحت آنان احساس می‌شد. همین امر موجب شد آستان قدس رضوی به تأسیس زائرسرایی برای پذیرایی از این دسته از زائران اقدام کند. 
زائرسرا و نمازخانه میان‌راهی امام رضا علیه السلام در شهرستان میرجاوه استان سیستان و بلوچستان در زمینی با مساحت حدود شش هکتار در بیست و نهم فروردین سال 96 آغاز شده‌ است.
این پروژه به لحاظ مکانی و کاربری در موقعیت ویژه‌ای قرار گرفته‌است. مجتمع بین‌راهی میرجاوه از نظر مکانی در نقطه صفر مرزی و با فاصله بسیار کمی از مرز کشور پاکستان و در نزدیکی گمرک قرار دارد. زائران پاکستانی بیشتر از شهر تفتان که در نزدیکی مرز قرار دارد به ایران عزیمت می‌کنند.
موقعیت این مجتمع به نحوی است که اگر به هر دلیل خودروی زائران در مرز متوقف شود که گاهی تا یک روزهم ممکن است معطل شوند، قادر خواهند بود در حداقل زمان بصورت پیاده به این زائر سرا رسیده و از خدمات آن بهره‌مند شوند.
در ساخت این مجموعه اقامتی ساختارهایی لحاظ شده که با سایر مجتمع‌های میان‌راهی تفاوت اساسی دارد. از جمله اینکه این زائرسرا تنها جایی است که می‌تواند در منطقه، به زائران پاکستانی، مردم بومی، رانندگان ترانزیت و سایر کسانی که قصد ورود یا خروج از کشور را دارند، خدمات ارائه کند.